سمبوسه تن ماهی

0 61
آماده سازی : 20 دقیقه
پخت : 5 دقیقه
مجموع : 25 دقیقه
وعده ها : 4 وعده
محصول : 8 عدد سمبوسه

سمبوسه‌ها یک غذای کلاسیک سرخ‌شده هستند که می‌توانند سیب‌زمینی ، گوشت و یا غذاهای دریایی را در بر بگیرند. سمبوسه‌ای که ما در اینجا معرفی می‌نماییم سمبوسه تن ماهی هست که شبیه به یک کیک خرچنگ می‌باشد ، اما با کنسرو تن ماهی درست می‌شود و به شکل سمبوسه سرخ می‌گردد. در صورت تمایل می‌توانید بجای کنسرو ماهی‌تن از کنسرو قزل‌آلا استفاده نمایید ، فقط به‌خاطر داشته باشید که از همان ابتدا استخوان‌ها را جدا نموده و روغن ماهی را جدا کنید.

این سمبوسه‌های ماهی‌تن را می‌توان زودتر از موعد مخلوط نمود زیرا قبل از سرخ‌شدن نیاز است که حداقل به مدت چند ساعت در یخچال بمانند. شب قبل و یا صبح همان روز همه‌چیز را آماده نموده و ترکیب بدست آمده را در یخچال قرار دهید . وقتی‌که زمان غذآخوردن فرارسید تنها کاری که باید انجام دهید این است که به سمبوسه‌ها فرم موردنظر را داده و سرخ نمایید؛ در صورتی که این غذا را برای افراد بیشتری تدارک می‌بینید لازم است که دستور غذایی پیش رو را دو برابر نمایید.

سمبوسه‌ها غذای مناسبی برای مهمانی‌ها هستند زیرا می‌توان آن‌ها را زودتر آماده، نموده و قبل از رسیدن مهمان سرخ کرد. فقط مطمئن شوید که مخلوط پیش از شکل‌دهی و سرخ‌شدن به مدت کافی در یخچال بوده است . درصورتی‌که مخلوط به‌صورت کامل خنک نشده باشد ، سمبوسه‌ها در ماهیتابه، ریز می‌شوند. این خوراک را با سس تارتار یا سس‌های دیگر مانند خردل ، خامه‌ی ترش و یا سس گوجه‌فرنگی سرو نمایید.

اگر سمبوسه‌ها را به‌عنوان غذای اصلی ناهار و یا شام سرو می‌کنید، نخودفرنگی تازه ، پوره‌ی سیب‌زمینی و یا سالاد سیب‌زمینی را نیز با آن همراه سازید.

مواد تشکیل‌دهنده سمبوسه تن ماهی :

 • 3 قاشق غذاخوری کره
 • 1/2 فنجان پیاز (ریز خردشده)
 • 1 حبّۀ سیر (خردشده)
 • 1/4 قاشق چای‌خوری نمک
 • 1/8 قاشق چای‌خوری پاپریکا
 • 1 فنجان پرشیر
 • 1 عدد کنسرو ماهی‌تن یتکهتکه سبک حاوی روغن کمتر ( 12 انسی ) و یا 2 عدد کنسرو 6 انسی که روغنشان را جدا نموده‌ایم.
 • 2/3 فنجان آرد سوخاری خشک
 • 1 عدد تخم‌مرغ
 • 1 قاشق غذاخوری آب
 • 2 فنجان روغن‌نبا تی (برای سرخ‌کردن )
 • برای سرو نمودن : سس تارتار
 • 1/4 فنجان آرد
 • 1/8 قاشق چای‌خوری فلفل سیاه

مراحل پخت سمبوسه تن ماهی :

01 مواد غذایی را فراهم نمایید.

مواد غذایی را فراهم نمایید.

02 کره را در قابلمه‌ای متوسط و روی حرارت متعادل ذوب کنید . پیاز و سیر را تفت دهید تا نرم شوند.

کره را در قابلمه‌ای متوسط و روی حرارت متعادل ذوب کنید . پیاز و سیر را تفت دهید تا نرم شوند.03 آرد ، نمک ، فلفل و پاپریکا را اضافه کرده و به مدت 2 دقیقه تا زمانی که مخلوط به بجوش آید هم بزنید و بپزید.

آرد ، نمک ، فلفل و پاپریکا را اضافه کرده و به مدت 2 دقیقه تا زمانی که مخلوط به بجوش آید هم بزنید و بپزید.04 شیر را اضافه کرده و بپزید با یک همزن آن را به هم بزنید تا جایی که سس غلیظ شود و بجوش بیاید .

شیر را اضافه کرده و بپزید با یک همزن آن را به هم بزنید تا جایی که سس غلیظ شود و بجوش بیاید .05 تن ماهی که روغنش را جدا نموده‌اید، اضافه کنید و با قاشق به‌آرامی، اما به‌صورت کامل مخلوط نمایید.

تن ماهی که روغنش را جدا نموده‌اید، اضافه کنید و با قاشق به‌آرامی، اما به‌صورت کامل مخلوط نمایید.06 مخلوط ماهی‌تن را در یک‌کاسه‌ی متوسط بریزید و روی آن را بپوشانید و حداقل به مدت 3 ساعت یا یک‌شب در یخچال قرار دهید .

مخلوط ماهی‌تن را در یک‌کاسه‌ی متوسط بریزید و روی آن را بپوشانید و حداقل به مدت 3 ساعت یا یک‌شب در یخچال قرار دهید .07 هنگامی‌که آماده‌ی غذآخوردن هستید ، دستان خود را با مقداری آب مرطوب کرده و مخلوط تن‌ماهی را به شکل 8 عدد پتی بیضی‌شکل درآورید.

هنگامی‌که آماده‌ی غذآخوردن هستید ، دستان خود را با مقداری آب مرطوب کرده و مخلوط تن‌ماهی را به شکل 8 عدد پتی بیضی‌شکل درآورید.08 در یک ماهیتابه‌ی سنگین و گود روغن‌نباتی را تا 350 درجه فارنهایت گرم کنید .

در یک ماهیتابه‌ی سنگین و گود روغن‌نباتی را تا 350 درجه فارنهایت گرم کنید .09 در یک ظرف کم‌عمق ، آرد سوخاری را اضافه نمایید.

در یک ظرف کم‌عمق ، آرد سوخاری را اضافه نمایید.10 تخم‌مرغ را با یک قاشق غذاخوری آب در یک ظرف کم‌عمق دیگر هم بزنید .

تخم‌مرغ را با یک قاشق غذاخوری آب در یک ظرف کم‌عمق دیگر هم بزنید .11 سمبوسه را در آرد سوخاری بغلتانید و سپس آن را به مخلوط تخم‌مرغ آغشته کنید .

سمبوسه را در آرد سوخاری بغلتانید و سپس آن را به مخلوط تخم‌مرغ آغشته کنید .12 سمبوسه تن ماهی را دوباره در آرد سوخاری قرار داده و مجدداً آن را پوشش دهید. این کار را برای همه‌ی سمبوسه‌ها تکرار کنید.

سمبوسه را دوباره در آرد سوخاری قرار داده و مجدداً آن را پوشش دهید. این کار را برای همه‌ی سمبوسه‌ها تکرار کنید.13 سمبوسه‌ها را به‌آرامی و با استفاده از ملاقه‌ی دسته‌بلند توری (مخصوص کشورهای آسیایی) و یا کفگیر داخل روغن داغ قرار دهید و  هر طرف آن را به مدت دو دقیقه، سرخ نمایید تا قهوه‌ای-طلایی شوند .

سمبوسه‌ها را به‌آرامی و با استفاده از ملاقه‌ی دسته‌بلند توری (مخصوص کشورهای آسیایی) و یا کفگیر داخل روغن داغ قرار دهید و  هر طرف آن را به مدت دو دقیقه، سرخ نمایید تا قهوه‌ای-طلایی شوند .14 طی چند دقیقه روغن اضافه‌ی سمبوسه‌ها را با استفاده از حوله‌های کاغذی بگیرید.

طی چند دقیقه روغن اضافه‌ی سمبوسه‌ها را با استفاده از حوله‌های کاغذی بگیرید.15 برای آغشته شدن با سس تارتار، سمبوسه ها را داغ سرو نمایید.

برای آغشته شدن با سس تارتار، سمبوسه ها را داغ سرو نمایید.

 


 

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
80%
 • سمبوسه تن ماهی
دریافت کتاب رایگان با ثبت ایمیل
دریافت کتاب رایگان با ثبت ایمیل
کتاب الکترونیکی 41 خوراکی بی‌نظیر برای چربی سوزی
ایمیل شما نزد ما محفوظ میماند و در هر زمان میتوانید عضویت خود را لغو کنید
ممکن است شما دوست داشته باشید
به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Protected by Copyscape در صورت استفاده از محتوای وب‌سایت بدون دادن لینک مستقیم، محتوای شما هم به صورت خودکار و هم به صورت دستی به فرم DMCA گزارش خواهد شد.

این وبسایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. با ادامه کار با وبسایت باروکات شما در استفاده از کوکی ها موافقت خواهید کرد. موافقم

قوانین استفاده از کوکی ها