جذاب کردن زندگی با سه روش

0 1,978

گاهی زندگی بسیار یکنواخت و خسته کننده می شود.عادت های تکراری و خسته کننده موجب احساس پوچی و افسردگی شده و زندگی را بی روح و کسل کننده می کند. در چنین وضعیتی چه راهی پیشنهاد می کنید؟ به طور قطع باید در وضع کنونی تغییر ایجاد کرد و زندگی را از کسالت و روزمرگی نجات داد. در این مطلب راه های جذاب کردن زندگی را بررسی می کنیم. اگر از زندگی یکنواخت، تکراری و کسالت بار به ستوه آمده اید، اگر آماده ایجاد تغییر در خود هستید، اگر برای یک شروع تازه به ایده های نو نیاز دارید، این مطلب برای شما نوشته شده است. “باروکات” سه روش تضمین شده برای جذاب کردن زندگی را ارائه می کند.

روش اول: ایجاد علایق پویا برای جذاب کردن زندگی
داشتن سرگرمی و تفریح به جذابیت زندگی کمک زیادی خواهد کرد

 • یک سرگرمی جدید پیدا کنید

  یکی از راه های جذاب کردن زندگی و دوری از تکرار، پیدا کردن سرگرمی های جدید است. برای خود یک سرگرمی دیگر پیدا کنید. نگران هزینه های اضافی و صرف مخارج هنگفت برای ایجاد سرگرمی نباشید. با کمی دقت می توانید بسیاری از سرگرمی های دوست داشتنی و کم هزینه را وارد زندگی روزمره خود کنید. جذاب کردن زندگی با سرگرمی های تازه، طیف وسیعی از برنامه های متنوع را در بر می گیرد که برخی کاملا رایگان و یا بسیار کم هزینه هستند.
  برای مثال می توانید پیاده روی روزانه را وارد زندگی خود کنید. شروع پیاده روی دشوار است ولی با گذشت زمان، تبدیل به یک عادت فوق العاده جالب خواهد شد. برای پیاده روی در یک پارک می توانید بدون صرف هزینه، برنامه ریزی کنید. تهیه خودآموز برای یادگیری برنامه های آموزشی یک سرگرمی فوق العاده برای علاقه مندان به یادگیری است که هزینه بسیار اندکی دارد و از روزمرگی و یکنواختی جلوگیری می کند. شرکت در کلاس های ورزشی، رقص و … با صرف هزینه اندک هم امکان پذیر است.

 • در دوره های آنلاین شرکت کنید

  اینترنت و فناوری های مرتبط با آن، همه محدودیت ها را از بین می برد. اکنون زمان خوبی برای ادامه تحصیل است. اگر تحصیلات خود را نیمه کاره رها کرده اید می توانید با استفاده از سایت های اینترنتی اطلاعات خود را بیشتر کنید و یا در کلاس های آنلاین آموزشی ثبت نام کنید. بسیاری از سایت ها دوره های رایگان ارائه می دهند که برخی از این دوره ها از سوی سایت های دانشگاهی نیز ارائه می شود.
  تغییر نگرش یکی از راه های جذاب کردن زندگی است. بدون کلیشه های معمول از امکانات استفاده کنید. استفاده از آموزش های آنلاین مخصوص به سن خاصی نیست. هرگز برای یادگیری دیر نیست و آموزش های آنلاین می توانند احساس نشاط و جوانی را در زندگی جاری کنند. افق ذهنی خود را گسترش داده و به نتیجه فکر کنید. دوره های آنلاین جذاب تر را برای خود انتخاب کنید. جذابیت این کار در احتصاصی بودن آن است. بر خلاف دوره های کالج و دانشگاهی، اجباری به یادگیری همه دروس ندارید. اگر در دوران مدرسه مجبور به حفظ دروسی شده اید که اصلا به آن علاقه ای نداشته اید، اکنون می توانید واحدهای اختصاصی خود را انتخاب کنید. یادگیری و فراگرفتن مهارت های تازه از راه های جذاب کردن زندگی در همه سنین است.

 • با سازمان های خیریه همکاری کنید

  حتما کسانی را دیده اید که وقت خود را صرف رسیدگی به دیگران می کنند. افراد بسیاری وجود دارند که بنابر شرایطی خاص دچار ناملایمات و مشکلات عدیده شده اند. داوطلب شدن در فعالیت های خیرخواهانه از بهترین  راه های جذاب کردن زندگی است. احساس خوشایندی که از کمک به همنوع نصیب انسان می شود با هیچ چیز دیگری قابل مقایسه نیست. اگر دچار رخوت و بی حوصلگی شده اید باید در زندگی یک تغییر اساسی ایجاد کرده و راه های جذاب کردن زندگی را به درستی فرا گیرید.
  کمک به بیماران هیچ هزینه ای ندارد ولی می تواند معنای تازه ای به زندگی یکنواخت و تکراری تان بدهد. افرادی که به صورت داوطلبانه در شستشوی بیماران، کمک به سالمندان، رسیدگی به کودکان بی سرپرست و اموری نظیر این شرکت می کنند به خوبی با راه های جذاب کردن زندگی آشنا هستند.
  انجام اعمال محبت آمیز کمک می کند تا احساس خوبی داشته باشیم و از داشته ها و نعمت های اطراف مان لذت ببریم. این روزها برخی از افراد با نگهداری از حیوانات بی سرپرست راه تازه ای برای جذاب کردن زندگی خود و اطرافیان پیدا کرده اند. حیوانات زبان بسته نیز نیاز به مراقبت و رسیدگی دائمی دارند، چرا این شخص شما نباشید.

 • فعالیت های گروهی را امتحان کنید

  روش های متداول و همیشگی را رها کنید برای جذاب کردن زندگی باید کمی خلاقیت را چاشنی کارهای همیشگی کرد. با توجه به وضعیت بدنی و سلامت عمومی می توانید در یک گروه محلی شرکت کنید. اگر همیشه در باشگاه ورزش می کنید می توانید در گروه کوه نوردی ثبت نام کرده و از اعضای گروه کوه نوردی و یا صخره نوردی باشید. مهم اینست که احساس خوبی داشته باشید. بسیاری از افراد با کوهپیمایی توانسته اند روحیه خود را ارتقا داده و همواره احساس نشاط و سرزندگی داشته باشند. شما چه چیزی را دوست دارید؟ انجام هر فعالیت به صورت گروهی لذتبخش تر است. فعالیت های ماجراجویی گروهی بسیار جذاب و دوست داشتنی هستند. گروه های سرگرمی زیادی هستند که عضویت در آن نیاز به مهارت خاصی ندارد. با کمی جستجو یک گروه مناسب را انتخاب کنید.
  کارهای خاص و خارق العاده یکی دیگر از راه هایی است که به جذاب کردن زندگی کمک میکند

 • کاری را که هرگز انجام نداده اید، انجام دهید

  همه ما به کارهایی علاقه مندیم ولی هرگز آن را انجام نمی دهیم. یک دقیقه فکر کنید و در ذهن خود جستجو کنید. چه کارهایی در ذهن دارید که هرگز آن را انجام نداده اید؟ برای جذاب کردن زندگی باید از یک جایی شروع کرد. نیازی نیست کارهای خطرساز، ترسناک و یا عجیب و غریب را انجام دهید. با کمی تامل می توانید ایده های بسیاری را پیدا کنید.
  برنامه ریزی برای یک سفر به جایی که همیشه آرزوی دیدنش را داشته اید، برای جذاب کردن زندگی عالی است. رفتن به کنسرت موسیقی، دیدن تئاتر، سینما و یا …هر چیزی ارزش امتحان کردن را دارد. مهم اینست که از منطقه راحتی و محل زندگی خود خارج شده و پویایی را وارد زندگی کنید. به این ترتیب می توانید بسیاری از کارهایی را که دوست دارید، انجام دهید و تجارب جدیدی را وارد زندگی کنید.

 • کامپیوتر را رها کنید

  سایت های اینترنتی جذاب و دوست داشتنی هستند ولی نباید همه اوقات فراغت را به گشت زنی در اینترنت و کار با کامپیوتر اختصاص داد. همه زمانی که مشغول تماشای صفحه نمایش کامپیوتر هستید، می تواند به فعالیتی پویا و سرگرم کننده اختصاص پیدا کند. یکی از راه های جذاب کردن زندگی، محدود کردن زمان استفاده از کامپیوتر و حضور در دنیای واقعی است. با اعضای خانواده صحبت کنید. هم صحبتی با اعضای خانواده و تبادل نظرهای دوستانه بسیار دلچسب تر از تماشای مانیتور در همه ساعات بیداری است.
  با خاموش کردن کامپیوتر به مدت 30 دقیقه در روز می توانید یک تغییر مهم در زندگی ایجاد کنید. کافیست ساعات روشن بودن کامپیوتر را تنها 30 دقیقه در روز کاهش داده و آن زمان را به فعالیت دیگری اختصاص دهید. کتاب بخوانید، یک کار یدی و دستی انجام دهید و .. برای جذاب کردن زندگی به دنبال یک فعالیت پویا باشید. استفاده بیش از حد از کامپیوتر در طول روز می تواند منجر به افسردگی شده و حالات روحی را تحت تاثیر قرار دهد.

روش دوم: ایجاد هیجان در زندگی برای جذاب کردن زندگی

 • روال عادی را تغییر دهید

  جریان معمولی  زندگی پس از مدتی یکنواخت و تکراری می شود. برای فرار از یکنواختی باید روال عادی را بر هم بزنید. اگر همیشه در ساعت خاصی غذا می خوردید و یا می خوابیدید، این بار متفاوت عمل کنید. کارهای روزمره و همیشگی، هیجان خود را از دست می دهند و کسالت بار می شوند.
  برای مثال می توانید صبحانه را در خارج از منزل صرف کنید و یا وعده ناهار را حذف کرده و برای یک شام متفاوت در رستوران به همراه یک دوست صمیمی برنامه ریزی کنید. یک شب در هفته ساعت خواب را با دیدن یک فیلم سینمایی به تعویق انداخته و راس ساعت همیشگی به رختخواب نروید. برهم زدن روال عادی با کارهای کوچک و کم اهمیت نیز امکان پذیر است و نیازی به بر هم زدن شالوده اصلی زندگی نیست. کمی خلاقیت داشته باشید راه های زیادی برای جذاب کردن زندگی وجود دارد که با یک تغییر کوچک انجام می شود.

 • رویدادهای محلی را دنبال کنید

  شرکت در بازارهای محلی، جمعه بازارها، جشنواره های موسیقی در منطقه، رویدادهای ورزشی و مواردی از این قبیل زندگی را از یکنواختی خارج کرده و هیجان را وارد زندگی می کند. برای جذاب کردن زندگی در فعالیت های محلی با توجه به سلیقه و علاقه خود شرکت کنید. اگر به دنبال هیجان بیشتری هستید باید آن را به دست آورید. برای مثال در فصل تابستان برخی از مناطق شهرداری تورهای گردشگری یک روزه دایر می کند که هزینه بسیار اندکی دارد. حتما در این رویدادهای محلی شرکت کنید تا از انرژی و روحیه مضاعف خود شگفت زده شوید. تا زمانی که هیجان را تجربه نکنید نمی توانید جذابیت زندگی را احساس کنید.
  برای جذاب کردن زندگی اخبار روزنامه ها را بخوانید و یا سایت های آنلاین را دنبال کنید. آگهی های تبلیغاتی بسیاری برای رویدادهای محلی در اطراف تان وجود دارد که تا کنون از آن بی اطلاع بوده اید. کسانی که ارتباطات اجتماعی قوی تری دارند راه های جذاب کردن زندگی را می دانند. با دوستان و غریبه ها صحبت کنید تا اطلاعات همه رویدادهای منطقه را به دست آورید.

 • به زادگاه خود سفر کنید

  در هر کجایی که زندگی می کنید می توانید شادی و جذابیت را وارد زندگی کنید. سفر کردن همیشه هیجان و تجارب جدید را به همراه دارد. این بار با نگاهی متفاوت به زادگاه تان بروید. آیا همه اماکن تاریخی، موزه ها، گالری های هنری و محلات توریستی شهر خود را دیده اید؟ به طور یقین اماکن بسیاری وجود دارد که تاکنون از نزدیک مشاهده نکرده اید. با کمی جستجو در اینترنت می توانید همه نقاط تفریحی و سیاحتی شهرتان را پیدا کنید و برنامه ریزی مناسبی داشته باشید.

 • دعوتنامه ها را قبول کنید

  نه نمی گویم همه دعوتنامه ها را قبول کرده و در هر مراسمی شرکت کنید بلکه معتقدم شرکت در مراسمی که با روحیه شما سازگار باشد یکی از راه های جذاب کردن زندگی است. از هر فرصتی استفاده کنید تا در مراسم مورد نظر شرکت کنید. اگر اطرافیان شما را فردی اجتماعی و خوش مشرب نمی دانند، لازم است تا کمی تغییر را چاشنی زندگی کنید. کار کردن تنها تفریح بسیاری از افراد است. برای یک روز هم که شده کار و مسئولیت کاری را کنار گذاشته و کمی تفریح را تجربه کنید. شما شایسته خوش گذرانی هستید پس یکی از کارت های دعوت را حداقل قبول کنید و در یک مهمانی شرکت کنید.

 • خودتان باشید

  بسیاری از افراد کارهایی را انجام می دهند که باید انجام دهند. زندگی اجتماعی موجب شده تا مسئولیت ها تقسیم شده و کارها به صورت روتین انجام شود. گاهی کارهای روزمره و همیشگی با علایق شخصی افراد تضاد داشته و بنابر اجبار انجام می شود. محیط کاری مجالی برای نشان دادن” خود واقعی” نیست. برای جذاب کردن زندگی یک شب را به ” خود واقعی” اختصاص دهید. مطمئن باشید که از دیدن چهره واقعی و شیطنت هایش شگفت زده می شوید ولی این کار هیجان زیادی را وارد زندگی می کند که به نوبه خود بسیار جذاب است.

 • یک شب را با دوستان تان بگذرانید

  برای جذاب کردن زندگی در یک مهمانی دوستانه شرکت کنید. گذراندن یک شب خاطره انگیز با دوستان قدیمی، بسیار جالب و دوست داشتنی است. یادآوری خاطرات گذشته، دوران تحصیل و .. به همراه شام در رستوران سنتی با موسیقی زنده برای جذاب کردن زندگی و دوری از کسالت روزمره ایده خوبی است که می توان هر از گاهی امتحان کرد.
  سفر و یا انجام مسافرت یکی از راه کارهایی هست که به جداب کردن زندگی کمک میکند

 • یک سفر تفریحی را برنامه ریزی کنید

  برنامه ریزی برای تعطیلات اخر هفته عالی است. برای جذاب کردن زندگی از هر فرصتی استفاده کنید. سفرهای تفریحی در ایجاد روحیه و کسب شادی بسیار موثر هستند. برای این کار نیازی به صرف بودجه زیاد و برنامه ریزی های گران قیمت نیست. در هر کجایی که زندگی می کنید می توانید یک سفر 2 روزه و ارزان قیمت را برنامه ریزی کنید. مهم اینست که از محیط زندگی خارج شده و به بیرون از منزل بروید. اگر برنامه کاری فشرده ای دارید می توانید یک نصف روز را به خود استراحت داده و برای یک سفر کوتاه برنامه ریزی کنید. جذاب کردن زندگی با تغییرات کوچک، کار دشواری نیست. سفرهای تفریحی می توانند خستگی ذهنی را برطرف کنند.

 روش سوم: داشتن احساس خوب

 • روابط را تغییر دهید

  کارهای زیادی وجود دارند که از روی اجبار انجام می شوند. کارهایی که اغلب دوست ندارید ولی برای امرار معاش و پرداخت هزینه های زندگی انجام می شوند. گاهی مجبور به حفظ روابط کاری و یا خانوادگی هستید در صورتی که تمایلی به آن ندارید. کارهای بسیاری از روی ناچاری و اجبار انجام می شوند که روحیه را کسل و خسته می کنند. اگر می توانید همه کارهای ناخوشایند و روابط غیر واقعی را رها کنید. اگر انجام این کار میسر نیست، در هر زمانی که می توانید به خود استراحت داده و لحظات خوبی را تجربه کنید. بیشتر سفر کنید و کارهای هیجان انگیز انجام دهید تا ذهن خود را ترمیم کنید. شاید برای بار اول تغییر چندانی احساس نشود ولی به مرور احساس بهرتی خواهید داشت. همه چیز قابل تغییر است حتی نوع نگاه و احساس افراد به محیط اطراف.

 • انرژی را در منزل جاری کنید

  خانه محل آسایش و استراحت ذهنی است. خانه تمیز و پاکیزه در روحیه ساکنین تاثیرگذار است. برای جذاب کردن زندگی ابتدا محل زندگی را جذاب کنید. با کمی تغییر و ایجاد نظم در داخل منزل می توانید فضایی انرژی بخش و آرام را ایجاد کنید. لوازم اضافی و خراب را از منزل خارج کنید و وسایل را در جای مناسب قرار دهید. به این ترتیب برای پیدا کردن لوازم مورد نیاز، زمان کمتری صرف می کنید.
   نظافت و تمیزی محل زندگی موجب بزرگتر دیده شدن، درخشان شدن و انرژی بخشی منزل شده و برای جذاب کردن زندگی الزامی است. آشفتگی، خستگی ذهنی و روحی را بیشتر کرده و آرامش را سلب می کند. اگر می توانید خانه را نوسازی کنید. تغییر دکوراسیون موجب تغییر روحیه ساکنین شده و احساس خوب را به همراه دارد. تعویض مبلمان و یا رنگ و نقاشی ساختمان، فضای قدیمی را جذاب تر می کند. از جادوی رنگ ها در تغییر دکوراسیون استفاده کنید.

 • مثبت اندیش باشید

  افراد منفی باف زندگی تلخ و دشواری را تجربه می کنند برای جداب کردن زندگی مثبت اندیش باشید. مثبت اندیشی بهترین راه برای خلاص شدن از افکار منفی و مخرب است. این بار که به یک مهمانی دعوت می شوید امواج منفی را از ذهن خود دور کرده و روی نکات مثبت تمرکز کنید. حتی کوچکترین ذهنیت منفی می تواند احساس بدی را ایجاد کند. اگر بدی ها را نادیده نگیرید هرگز نمی توانید خوبی ها را ببینید.
  برای رهایی از افکار منفی می توانید به محض رویارویی با فکر منفی، آن را با تفکر مثبت جایگزین کنید. اگر انجام این کار برایتان دشوار است می توانید به جای فکر منفی یک فکر خنثی را در ذهن ایجاد کنید. بی طرف بودن بهتر از داشتن افکار منفی است. با تمرین می توانید روحیه مثبت و ذهن مثبت اندیش را در خود فعال کنید.

  مثبت اندیش بودن به زندگی میتواند احساس ما را به زندگی و جذابیت های آن بهتر از قبل کند

 • جذاب کردن زندگی برای خود

  این تنها خود شما هستید که می توانید راه های جذاب کردن زندگی را پیدا کنید. اینکه دیگران بگویند این زندگی جالب نیست، کاملا بی معنی است. در واقع جالب و جذاب کردن زندگی برای همه یکسان نیست. این خود شما هستید که می توانید تشخیص دهید این زندگی مطابق میل تان هست یا خیر. اگر احساس یکنواختی داشته و زندگی را خسته کننده می بینید، هیچ کس نمی تواند این احساس را تغییر دهد. به بیانی دیگر معیاری برای اندازه گیری جالب بودن و یا خسته کننده بودن زندگی وجود ندارد.
  به همین دلیل تعریف شما از جالب بودن مهم است. بسیاری از افراد دارای چندین شغل هستند و از کارکردن لذت می برند. برخی از افراد از خوابیدن زیاد و استراحت احساس خوبی دارند در حالیکه عده ای دیگر اصلا دوست ندارند بخوابند و از فعالیت های هیجان انگیز لذت می برند. هر کس یک مفهوم مختلف از جذاب کردن زندگی دارد. بنابراین با توجه به روحیات و علایق خود، یک زندگی جالب را برنامه ریزی کنید. مهم خود شما هستید نه قضاوت دیگران.

  تغذیه مناسب میتواند به جذاب کردن زندگی کمک کند

 • تغذیه خود را تغییر دهید

  اگر احساس کسالت و افسردگی دارید رژیم غذایی خود را تغییر دهید. رژیم غذایی نامناسب موجب کاهش انرژی بدن شده و خلق و خو را تحت تاثیر قرار می دهد. اگر ویتامین ها و املاح کافی را از مواد غذایی دریافت نکنید، احساس بدی خواهید داشت. برای اینکه احساس خوبی داشته باشید و خوشحالی و اعتماد به نفس را تجربه کنید ابتدا وضعیت سلامت خود را بهبود دهید. رژیم غذایی مطلوب همه گروه های غذایی را در خود جای می دهد.
  یکی از راه های جذاب کردن زندگی تغییر در مواد خوراکی همیشگی است. دستورالعمل های مواد غذایی را تغییر دهید و مواد غذایی جدید را امتحان کنید. در سفرهای تفریحی با استفاده از خوراکی های محلی، خوراک های متفاوت و جدیدی را تهیه کنید.

  ریلکس و آرامش پیدا کردن میتواند زندگی را زیباتر کند

 • ریلکس کنید

  پس از یک هفته کار، درس و فعالیت مداوم، نیاز به تمدد اعصاب و ریلکس کردن دارید. تنفس عمیق و تمرینات یوگا و مدیتیشن یکی از راه های جذاب کردن زندگی است که خستگی های ذهنی را برطرف کرده و انرژی بدن را افزایش می دهد. یک حمام داغ و یا ماساژ نیز در آرامش ذهنی تاثیر مثبت دارد.
  البته نسخه کاملی برای ریلکس کردن وجود ندارد با توجه به تفاوت های فردی، نمی توان یک راه حل قطعی برای آرامش ذهنی ناشی از فعالیت کاری توصیه کرد. شاید انجام یک بازی انلاین بتواند همه تنش های ذهنی یک فرد را از بین ببرد ولی شخص دیگری تنها به یک ساعت مطالعه این آرامش را به دست آورد.

  معاشرت با افراد خوش مشرب میتواند زندگی را برای ما دلنشین تر کند

 • با افراد خوش مشرب معاشرت کنید

  شوخ طبعی یک نعمت ذاتی است که برخی از افراد از این نعمت بهره فراوان دارند. برای جذاب کردن زندگی و ایجاد نشاط مضاعف، با افراد خوش مشرب و شوخ طبع معاشرت کنید. بر طبق یک باور قدیمی، شوخ طبعی مسری است و می تواند روحیه جمعی را تحت تاثیر مثبت قرار دهد.


در این مطلب راه های جذاب کردن زندگی به صورت کلی شرح داده شد. کمی بیشتر دقت کنید و خلاقیت داشته باشید حتما راه های بیشتری برای جذاب کردن زندگی وجود دارد که در این مطلب به آن اشاره نشده است. اگر شما ایده های هیجان انگیز و جالب تری دارید با ما مطرح کنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
80%
 • جذاب کردن زندگی با سه روش
منبع WIKIHOW
دریافت کتاب رایگان با ثبت ایمیل
دریافت کتاب رایگان با ثبت ایمیل
کتاب الکترونیکی 41 خوراکی بی‌نظیر برای چربی سوزی
ایمیل شما نزد ما محفوظ میماند و در هر زمان میتوانید عضویت خود را لغو کنید
ممکن است شما دوست داشته باشید
به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Protected by Copyscape در صورت استفاده از محتوای وب‌سایت بدون دادن لینک مستقیم، محتوای شما هم به صورت خودکار و هم به صورت دستی به فرم DMCA گزارش خواهد شد.

این وبسایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. با ادامه کار با وبسایت باروکات شما در استفاده از کوکی ها موافقت خواهید کرد. موافقم

قوانین استفاده از کوکی ها